KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275205
nr 1527 5205
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, Solvaer Lofoten. Signerad. Olja på duk, 83x77 cm, yttermått inklusive ram: 107x101 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 13 mars 2023
kl 19:40:17
13/3 17:56:45
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström